top of page
Fotolia_58051350_Subscription_Monthly_XL

TANIEC

Zajęcia taneczne łączą różne formy zabawy tanecznej wprowadzając dziecko w barwny świat tańca.
Na zajęciach dziecko poznaje podstawy tańców towarzyskich, takich jak samba, cha-cha, jive, walc angielski i wiedeński ale również disco-dance i elementy stylu hip-hop. Zajęcia mają na celu rozwój u małych dzieci rytmiczności, ładnego i płynnego poruszania się, wpływającą na poprawę sprawności fizycznej oraz uczą współdziałania w grupie.
Taniec łagodzi zachowanie, uwrażliwia, pozwala dziecku wyładować i w pozytywny sposób spożytkować energię. Umiejętność tańczenia to w życiu wielka zaleta każdego człowieka.

  • zajęcia 2 razy w tygodniu po 30 minut

RYTMIKA

Rytmika jest w pedagogice muzycznej najpełniejszą metoda wychowania przez sztukę. Metoda ta, będąca
syntezą kształcenia umiejętności muzycznych i podstawowej wiedzy o muzyce poprzez trzy sposoby przeżycia muzyki: ruch, śpiew i tworzenie/, realizująca cele wychowania ogólnego, oparta na zrozumieniu tkwiącej w dziecku potrzeby ruchu i aktywności – wychowuje człowieka nie tylko wrażliwego na sztukę, ale samodzielnego, inteligentnego, aktywnego, sprawnego fizycznie, przyszłego odbiorce muzyki, a często jej wykonawce i twórce.

  • zajęcia 2 razy w tygodniu po 30 minut

web-kid-playing-xylophone-color-stasique

INTENSYWNY ANGIELSKI

Częsty kontakt dziecka z językiem obcym, zwłaszcza poprzez zabawę, sprawia ze małe dziecko przyswaja sobie język szybko i bez specjalnego wysiłku, w sposób naturalny. Wprowadzanie zajęć językowych w przedszkolu służy nie tylko nauce języka, ale również ćwiczy pamięć, poszerza percepcję, rozwija inteligencję i abstrakcyjne myślenie. Jednym słowem – wspiera ogólny rozwój dziecka. Nauka języków odbywa się pod kierunkiem odpowiednio do tego przygotowanego nauczyciela, który sprawia, że zajęcia są dla dzieci interesujące i wzbudza w nich naturalną chęć poznawania otaczającego świata. Dziecko spontanicznie i bez trudu przyswaja nowe słowa, uczy się jakby mimochodem. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem muzyki, która jest jednym z najistotniejszych elementów w edukacji najmłodszych.

  • zajęcia 3/4 razy w tygodniu po 30 minut

BALET

Balet to wyjątkowy rodzaj zajęć ruchowo-muzycznych przygotowanych w oparciu o taniec klasyczny.
Z
ajęcia doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy. Na zajęciach dzieci uczą się płynności ruchów, wdzięku i piękna

Fotolia_61746077_Subscription_Monthly_M.
depositphotos_62759035-stock-photo-littl

BĘBNY

Prezentacja instrumentów perkusyjnych rodem z Afryki i Brazylii: grzechotki, dzwonki, brazylijskie pandeiro i cuice (ukochany przez dzieci bęben pocierany, który brzmi jak słoń, kot, sowa w zależności od wyobraźni dziecka), po djembe (bęben afrykański).

Rozmowa o budowie bębnów i materiałach z jakich są wykonane (drewno, kokos, skóra, metal). Rozgrzewka rak, jaką powinien przed graniem wykonać bębniarz, ćwiczenia rytmiczne. Dzieci grają na małych bębnach djembe – dopasowanych wielkością i waga dla przedszkolaków. Dzieci uczą się jak prawidłowo usiąść z bębnem, jak ułożyć dłoń by wydobyć dźwięk z bębna. Kulminacyjnym momentem jest wykonanie przez dzieci piosenki wraz z bębnami i zagranie na bębnach djembe. Dzięki warsztatom dzieci uczą się nazw bębnów, a także ich pochodzenia. Ćwiczą poczucie rytmu i koordynacje ruchowa. Uczą się szacunku do instrumentu i otrzymują porcje dobrej, babiarskiej energii. Każde dziecko zagra na bębnie, wyrazi poprzez grę swoje emocje, temperament i osobowość.

  • zajęcia 1 raz w tygodniu po 30 minut

SZACHY

Nauka gry w szachy jest doskonała forma stymulowania ich rozwoju emocjonalnego i intelektualnego na wielu płaszczyznach. Najważniejsze z nich to: rozwój zainteresowań, aktywność twórcza, rozwijanie pamięci i uwagi, myślenie logiczno-wyobrażeniowe, konsekwencja i wytrwałość w działaniu, aspekty wychowawcze.

  • zajęcia 1 raz w tygodniu po 30 minut

KARATE

Karate dla dzieci to przede wszystkim trening ogólnorozwojowy ze stopniowo wprowadzanymi elementami karate.
Jego głównym zadaniem jest rozwój zdolności motorycznych, ze szczególnym uwzględnieniem zdolności koordynacyjnych, gibkościowych oraz zwinnościowych dzieci. Wartością naddana treningu karate jest pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny młodych ludzi. Dzieci uczęszczające na treningi karate uczą się punktualności, dyscypliny i opanowania.

  • zajęcia 1 raz w tygodniu po 30 minut

MACHINARIUM
ROBOTYKA

Podczas warsztatów łączymy naukę z zabawa korzystając ze specjalnych zestawów klocków Lego.
Konstruujemy niezwykłe roboty, które mają zadziwiające możliwości. Na naszych zajęciach dzieci nie tylko budują wspaniałe maszyny, ale także uczą się programować co pozwala im zrozumieć mechanizmy działania robotów.

  • zajęcia 1 raz w tygodniu po 30 minut

wedo.png
bottom of page